w">
człowiek jadący

Kultura dzielenia się samochodami: co dalej?

Wcześniej w tym miesiącu popularny serwis Car2Go ogłosił, że opuszcza miasta bliźniacze pod koniec roku. Firma, oddział firmy Daimler North America, powiedział, że decyzja ta została podjęta przez „niezwykle wysokie” podatki za wynajem samochodów w stanie Minnesota. Konwencjonalne samochody do wynajęcia, zazwyczaj używane przez turystów spoza miasta i osoby podróżujące służbowo, są opodatkowane w tym samym tempie, co firmy zajmujące się wypożyczaniem samochodów, często używane przez mieszkańców, którzy łączą wspólne przejazdy samochodem i jazdą samochodem oraz tranzytem rowerów.

Cena Car2Go i innych podobnych serwisów

 

A post shared by @car2go on

Użytkownicy Car2Go rezerwują małe smartfony za pomocą aplikacji na smartfona po uiszczeniu rocznej opłaty w wysokości 35 USD. Ogólnie użytkownicy płacą 41 centów za minutę lub stawkę dzienną. Po dotarciu do miejsca docelowego zostawiasz tam samochód. Inne firmy zajmujące się sprzedażą samochodów, takie jak Zipcar i Hourcar, zaczynają i kończą w tym samym punkcie tranzytowym. A firmy jeżdżące, takie jak Uber i Lyft, zbierają klientów w samochodach osobowych kierowców.

Car2Go mogła przyjąć więcej klientów

Po ogłoszeniu Car2go, University of Minnesota, prof. David Levinson, napisał na swoim blogu Transportist, że aby udostępnić samochód, „koszty dostępu muszą być niskie, generując popyt, który zwiększy dostępność pojazdów (jako dostawcy reagują na popyt), co obniży koszty dostępu, co zwiększy popyt. ” Levinson powiedział, że istniejąca flota Car2Go mogła przyjąć więcej klientów (Car2Go ma 400 pojazdów i około 29 000 członków w Twin Cities). Zwraca także uwagę, że przy tak niskich cenach gazu i stosunkowo silnej gospodarce ludzie mogą łatwo prowadzić i kupować własne samochody.

Pozbycie się samochodu

 

Badanie przeprowadzone w ubiegłym roku przez naukowców z University of California-Berkeley wykazało, że wzrost udziału członków w rynku na całym świecie osiągnął najwyższy poziom w 2014 r. Raport, który zbadał około 9 500 użytkowników Car2Go w pięciu miastach, stwierdził, że dostęp do wspólnego użytkowania samochodu floty pozwalają niektórym mieszkańcom na pozbycie się samochodu lub uniknięcie jego zakupu. Pozbycie się samochodu oznacza oszczędność pieniędzy na paliwie i podatkach. To jak zdobywanie darmowe spiny każdego dnia i możliwość wygrywania pieniędzy w kasynie non stop.

Usługi Car2Go

Usługi takie jak Car2Go zostały uznane za „zarówno zastępujące i uzupełniające transport publiczny”, jak również piesze i rowerowe, oraz zmniejszono liczbę samochodów na autostradach. Mimo to eksperci w dziedzinie transportu zastanawiają się, co stanie się z modelem dzielenia samochodu po przejęciu samochodów bez kierowcy. Niewykluczone, że możemy przywołać te samochody, tak jak robimy to z Car2Go. Badanie przeprowadzone przez firmę Morgan Stanley z Wall Street mówi, że „przyszłość wspólnych, w pełni elektrycznych, bezwiórowych samochodów na żądanie jest bliższa rzeczywistości, niż mogłoby się wydawać.” Globalny rynek samochodowy, według raportu, „dojrzewa do poważnych zakłóceń”. Rozwój autonomicznych pojazdów będzie złożony, dodaje raport. W Stanach Zjednoczonych technologiczny i ekonomiczny krajobraz tego środka transportu jest zachęcający, biorąc pod uwagę technologię Silicon Valley. Ale „prywatna własność samochodu jest głęboko wpleciona w amerykańską kulturę„. Innymi słowy, większość ludzi nie chce porzucić swoich samochodów – a to może być jeszcze trudniejsze, gdy Car2Go opuszcza rynek.

Dodaj komentarz