w">

Gdzie i jak można korzystać z usług Ubera w Polsce

Co to takiego?

Amerykańska firma Uber to pośrednik kojarzący klientów, którzy potrzebują transportu, z kierowcami.

Uber działa prężnie na całym świecie – w 400 miastach w 68 krajach. Od końca 2013 roku z jego usług mogą korzystać także Polacy. Wystarczy, że pobiorą aplikację mobilną z Google Play, App Store albo Windows Store i złożą konto na stronie www.uber.com.

W których miastach mogę zamówić samochód Ubera?

Usługi transportu samochodowego można zamawiać za pomocą aplikacji w – jak dotąd – siedmiu miejscach w Polsce: w Poznaniu, we Wrocławiu, w Łodzi, w Warszawie, w Krakowie, w Trójmieście i w Aglomeracji Śląskiej.

Czeka cię podróż służbowa na drugi koniec Polski? A może weekendowy wypad za granicę? Z Uberem dotrzesz także na lotnisko. W Polsce firma zapewnia przejazd do ośmiu portów lotniczych: Wrocław, Warszawa Okęcie, Warszawa-Modlin, Poznań, Gdańsk, Katowice, Łódź i Kraków.

Jak to zrobić?

Nie musisz nigdzie dzwonić ani umawiać dnia i godziny przyjazdu samochodu. Możesz go zamówić każdego dnia o dowolnej porze.

Wybierz miejsce, z którego ma cię odebrać kierowca Ubera. Jeśli chcesz dowiedzieć się, ile zapłacisz za przejazd, możesz to sprawdzić w tej właśnie chwili. Kiedy wprowadzisz już adres lub punkt, pod który ma przyjechać zamówiony samochód, na mapie zobaczysz trasę kierowcy i szacowaną godzinę, o której ma zjawić się na miejscu – według zapewnień na stronie pośrednika oczekiwanie powinno trwać kilka minut, jednak może się przedłużyć w zależności od pory dnia lub nocy – zawsze możesz jednak sprawdzić, ile będziesz musiał poczekać na swojego kierowcę. W niektórych miastach można też korzystać z opcji rezerwacji przejazdu.

Nie musisz udzielać żadnych wskazówek dotyczących drogi – firma Uber zastrzega się, że kierowca będzie wiedział dokładnie, dokąd ma przyjechać. Jeszcze przed przyjazdem zamówionego samochodu zobaczysz w aplikacji imię oraz zdjęcie kierowcy, a także szczegóły samochodu – żebyś miał pewność, że wskakujesz we właściwy pojazd. A jeśli chcą zabrać się z tobą twoi przyjaciele, którzy też założyli konto na Uberze, za pomocą aplikacji z łatwością podzielicie koszty przejazdu.

Jeśli chcesz, by twoi przyjaciele i rodzina mogli śledzić twoją drogę i wiedzieli, kiedy znajdziesz się na miejscu, za pomocą aplikacji możesz wysłać im wiadomość tekstową z linkiem do trasy, którą jedziesz.

Jeśli w trakcie oczekiwania na kierowcę rozmyślisz się, możesz anulować przejazd, ale naliczona zostanie opłata za rezygnację, która różni się w zależności od miasta. Bezpłatnie zamówienie można anulować – jak podaje usługodawca na swojej stronie internetowej – w ciągu 2-5 minut po jego złożeniu. Jeżeli kierowca spóźni się ponad 5 minut w stosunku do szacowanego czasu przyjazdu, możesz anulować przejazd bez ponoszenia opłaty za rezygnację.

Płatności w Uberze dokonuje się bezgotówkowo – obciążona zostaje karta kredytowa wskazana w dokumentacji, nie musisz się więc martwić o to, że nie masz przy sobie odpowiedniej ilości gotówki.